Fot. Bartłomiej Kuta Uprawia fotografię od ponad siedemnastu lat. Współpracuje z wydawnictwami albumowymi, kalendarzowymi, turystycznymi i edukacyjnymi w kraju oraz z agencjami reklamowymi i fotograficznymi: m.in. East News w Warszawie oraz Pacific Press Service w Japonii.
Kilka lat temu ukazał się album autorski (fotografie i teksty) "Polska", wydawnictwo Rosenheimer, Niemcy. Dariusz Zaród jest również współautorem kilkunastu albumów, m.in. "Prawdziwa Polska", Wyd. Multico, "Małopolska" Wyd. Libra, "Polska w Europie wczoraj i dziś", "KRAKÓW- miasto w Europie", Wyd. Unitex.
W latach 1996-99 pełnił funkcję w-ce Prezesa ds. artystycznych w Tarnowskim Towarzystwie Fotograficznym. Zorganizował siedem wystaw indywidualnych w galeriach krakowskich oraz w Tarnowie (patrz niżej). Baza fotografika zawiera ponad 50 tysięcy starannie wyselekcjonowanych barwnych fotografii o następującej tematyce: pejzaże górskie i krajobrazy z terenu całego kraju (oraz Słowacji i Czech), Parki Narodowe, miasta i zabytki, skanseny, zamki, kościoły, pory roku, rzeki i jeziora (Mazury), reportaże dokumentujące tradycje, folklor, ceremonie religijne i in.
Potencjalni klienci otrzymują bezpłatny wybór ponad 50 tysięcy fotografii na DVD lub wybór tematyczny zdjęć (wglądówki).
Kontakt: kom. 693 110 733
Wystawy Indywidualne:

1.  "GŁOWY"    Galeria WSP, Kraków'94
2.  "FOTOGRAMY"    FotoGaleria MILA, Kraków'94
3.  "PRZETWORZENIA"    FotoGaleria MILA, Kraków'95
4.  "AFIRMACJE"    BP, Tarnów'95
5.  "TWARZE, GESTY, SPOJRZENIA"    MFK, Tarnów'96
6.  "PEJZAŻE, KTÓRYCH NIE MA"    TCK, Tarnów'97
7. "PEJZAŻE I PORTRETY"    MFK, lipiec-sierpień 2000
Projekt i wykonanie www.kral.pl